Nowoczesny makijaż – jakie rozwiązania możemy zastosować?

Makijaż tak naprawdę jest przez nas stosowany właściwie od setek lat, w takiej czy innej formie. Oczywiście, na przestrzeni epok trendy makijażowe bardzo mocno się zmieniały i obecnie popularne jest na przykład mocne rozświetlenie skóry, a wiele uwagi poświęca się między innymi zaznaczeniu brwi. Współczesny makijaż ma nam do zaoferowania bardzo wiele interesujących rozwiązań, które mogą dać nam szansę osiągnięcia zadowalających efektów.

Podstawowe znaczenie mają między innymi pędzle, dzięki którym nakładanie kosmetyków jest o niebo łatwiejsze, a efekt może stać się bardziej subtelny i delikatny. Pokrycie twarzy podkładem niekiedy jest wykonywane za pomocą starannie wyselekcjonowanych gąbeczek. Oczywiście, nie bez znaczenia jest też jakość kosmetyków, jakie dzisiaj można kupić. Podkłady są niezwykle trwałe i co najważniejsze, mają różne właściwości, od rozświetlających po korygujące jakiekolwiek niedoskonałości skóry. Możemy skorzystać z niezwykłej palety kolorów cieni do powiek, pomadek, szminek czy kredek.

W makijażu niezwykle istotnym elementem jest oczywiście odpowiedni puder i podkład. Wiele kobiet decyduje się na kosmetyk stay matte Rimmel (http://pl.rimmellondon.com/produkty/face/podkład-stay-matte), który jest nowoczesnym podkładem matującym i jego zadanie to niedopuszczanie do problematycznego świecenia się skóry. Popularnością wyróżniają się również bronzery, które nadają skórze lekko opalony odcień lub są kosmetykami stosowanymi do konturowania. Oczywiście, to jaki efekt ostatecznie otrzymamy jest uzależnione od tego, ile kosmetyku nałożymy na twarz.

Comments are closed.