Czy można polecieć za grosze za granicę?

Pewnie niejedna osoba zadaje sobie to pytanie. Wiele osób chwali się tym, że lata za grosze. Zazwyczaj są to jednak osoby, które nie mają stałych zobowiązań – np. mają bardzo elastyczną pracę, nie mają dzieci, nie mają małżonków i są zależne tylko od samych siebie. Na tanie bilety lotnicze można natrafić w dwóch sytuacjach. Po pierwsze są to oferty last minute, kiedy zostają wolne miejsca w samolocie, nie ma chętnych, to wtedy znacznie obniża się cenę przelotu, by wypełnić samolot pasażerami. To pierwsza opcja.

Drugą opcją jest kupowanie biletów znacznie wcześniej. Jeśli zamierzamy wyjechać w wakacje, lepiej kupić bilet już zimą. Znani polscy podróżnicy mówią też, że do ciepłych krajów poza państwami europejskimi najlepiej wyjeżdżać zimą – wtedy są i tanie bilety lotnicze i możemy liczyć na upalną pogodę w Tajlandii, Indiach i wielu innych krajach. W sieci jest całe mnóstwo blogów o tym, jak tanio podróżować samolotem. Również na portalach społecznościowych powstały strony, które na bieżąco dodają informacje o przecenach w liniach lotniczych.
Warto też odwiedzać strony konkretnych lotnisk w Polsce lub przewoźników, bo na nich od razu pojawiają się informacje o przecenach. Z Polski można polecieć za kilka złotych do Anglii, Holandii, Szwecji i wielu innych państw. Wystarczy tylko na bieżąco sprawdzać oferty, by znaleźć coś konkretnego dla siebie. Trzeba też mieć czas, bo nieraz okazuje się, że wylot jest już za 2 lub 3 dni i trzeba się pospieszyć. Odpowiedź jest więc oczywista – można latać za grosze.

Comments are closed.